Wypalanie traw - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypalanie traw

Data publikacji 19.03.2012

Wypalanie traw może przynieść za sobą wielkie konsekwencje, w szczególności wtedy gdy wymknie się spod kontroli. W miniony weekend aż sześciokrotnie dyżurnego sokólskiej Policji powiadamiano o pożarach.

Wczoraj po godzinie 16 sokólscy policjanci pojechali do wsi Podkamionka, gdzie wg zgłoszenia miała palić się łąka. Na miejscu mundurowi ustalili, że jeden z gospodarzy palił trawę i gałęzie w swoim ogrodzie. Ogień jednak rozprzestrzenił się na sąsiadującą łąkę oraz zajął rosnące na niej na drzewo. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Do wielkiej tragedii mogło dojść w rejonie ulic Kryńskiej i Jana Pawła II w Sokółce gdzie doszło do podpalenia traw w rejonie znajdujących się tam domów mieszkalnych. Wielkim pożarem lasu mógł się skończyć się pożar ściółki w kompleksach leśnych w rejonie wsi Polanki oraz Wysokie Laski.

Policja apeluje i przypomina, że wypalanie traw, nieużytków, ściółki leśnej może skutkować dużymi stratami finansowymi lub nawet ofiarami śmiertelnymi.

Należy pamiętać, że wypalanie traw (łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szklaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów) jest zabronione, a sprawca może być ukarany wysoką grzywną, a nawet kara aresztu – art. 82 Kodeksu Wykroczeń