Zabezpiecz swój rower - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpiecz swój rower

Data publikacji 29.04.2013

W związku z rozpoczętym już sezonem rowerowym sokólscy funkcjonariusze apelują o rozwagę i szczególną dbałość o swoje jednoślady. Jednocześnie każdy kto chce oznakować swój rower może to zrobić w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce. Oznakowanie roweru nie zagwarantuje zabezpieczenia go przed kradzieżą, ale ułatwi jego identyfikację w przypadku odnalezienia przez policję.

By oznakować jednoślad wystarczy zadzwonić około godziny 8 w dzień powszedni  do Komendy Powiatowej Policji w Sokółce na numer 85 711 03 21 i umówić się z funkcjonariuszem na określony termin spotkania. Pod komendę należy przybyć z rowerem oraz dokumentami stwierdzający jego zakup (np. faktura, paragon czy karta gwarancyjna) oraz dowodem osobistym. Oznakowanie jet bezpłatne i polega na opisaniu jednośladu specjalnym kodem, przypisanym indywidualnie dla każdej osoby i wprowadzeniu go do policyjnego rejestru.
Oto kilka rad, które mogą nas ustrzec przed pieszym powrotem do domu, a złodziejowi utrudnią kradzież roweru:

  • nigdy nie pozostawiaj roweru na tak zwanym „oku”, bez opieki lub założonej blokady, bo rower może zostać skradziony w przeciągu „króciutkiej” chwili,
  • zwracaj uwagę na osoby, które kręcą się obok Twojego roweru,
  • nie kupuj okazjonalnie roweru z nieznanego źródła, bo może okazać się, że jest kradziony,
  • zamykaj rower na blokady patentowe, najlepiej blokując razem koło, ramę oraz coś silnie umocowanego w podłożu (słup, stojak, kratę, itp.),
  • oznakuj swój rower i zrób mu zdjęcie,
  • przypomnij dziecku aby nigdy nie dawało się przejechać rowerem nieznanym lub słabo znanym kolegom, aby nie pożyczało go za słodycze lub drobne pieniążki, a także nie pozostawiało go bez opieki.
Stosowanie powyższych rad nie uchroni nas przed kradzieżą, ale może zniechęcić złodzieja, a już na pewno utrudnić mu działanie.