Zatrzymany sprawca śmiertelnego wypadku - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca śmiertelnego wypadku

Data publikacji 26.06.2012

Sokólscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku. Decyzją sądu 46-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po godzinie 19.30 dyżurny sokólskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Poczopek, w gminie Szudziałowo. Na miejsce natychmiast skierowana została grupa funkcjonariuszy, która rozpoczęła wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, że wyjeżdżający z drogi podporządkowanej voyager wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w nadjeżdżający motorower, którym kierowała 16-latka, powodując u niej obrażenia ramienia i nogi. Po uderzeniu w motorower - voyager zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok jadącej navary i oddalił się z miejsca zdarzenia. W skutek uderzenia nissan dachował, w wyniku czego z samochodu wypadła 55-letnia pasażerka, która pomimo udzielonej na miejscu pomocy medycznej zmarła. 25-letni kierowca navary z obrażeniami głowy i kręgosłupa trafił do szpitala. Okazało się, że podróżujący nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ustalenia mundurowych doprowadziły do zatrzymania 46-letniego kierowcy voyagera. Dzisiaj sprawca został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Sokółce, który zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl