By tegoroczne wakacje były bezpieczne - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

By tegoroczne wakacje były bezpieczne

Data publikacji 27.06.2012

Funkcjonariusze sokólskiej policji prowadzą w szkołach cykl spotkań na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Tym razem policjanci odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce.

Wczoraj funkcjonariusze sokólskiej Policji w ramach realizowanych działań prewencyjnych „Bezpieczne Wakacje" przeprowadzili spotkanie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Mundurowi w trakcie spotkań rozmawiali o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy w domu i na podwórku w trakcie zbliżających się  wakacji. Omówiono zagrożenia jakie mogą czyhać na dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku oraz przypomniano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak też w kontakcie z agresywnym psem. Wskazano miejsca, w których można się kąpać i w czyjej obecności oraz jak należy zachowywać się w lesie. Poruszony został także temat bezpiecznych zachowań na terenie gospodarstwa rolnego. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski. Tego typu spotkania będą kontynuowane w okresie wakacyjnym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl