Wojewódzka inauguracja wakacji - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzka inauguracja wakacji

Data publikacji 28.06.2012

Uwaga, zbliżają się wakacje. Nad Zalewem w Korycinie - w ramach  działań "Wakacje 2012" zorganizowano Wojewódzką Inaugurację tegorocznego letniego wypoczynku na ternie Podlasia. Odsłonięto też tablice informacyjną „Czerwony punkt na wodzie”.

Wczoraj, z myślą o najmłodszych nad Zalewem w Korycinie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Wakacje 2012". W rozpoczynającym sezon - uroczystym spotkaniu zorganizowanym przez podlaskich policjantów przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, w tym Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku oraz Urzędu Gminy w Korycinie wzięły udział - dzieci i młodzież. Podczas imprezy nastąpiło odsłonięcie przez Zastępcę Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – podinsp. Adama Petelskiego, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego – Mieczysława Baszko oraz Wójta Gminy Korycin – Mirosława Lech tablicy informacyjno-ostrzegawczej „Czerwony punkt na wodzie”. Tablica ma za zadanie przypominać osobom wypoczywającym nad wodą, że korzystanie z kąpieli to nie tylko relaks ale również poważne zagrożenie i o tym wypoczywając nad wodą zawsze należy pamiętać. Ponadto w trakcie imprezy dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach prowadzonych przez funkcjonariuszy na temat bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku. Była także pogadanka na temat właściwego zachowania w zetknięciu z niebezpiecznym psem. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się pokazy ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prezentowane na miejscu policyjne radiowozy i quady. Nie zabrakło też innych atrakcji, takich jak chociażby wspaniały dmuchany zamek czy trampolina. Dzisiejsze wakacyjne spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami i watą cukrową. 

źródło – www.podlaska.policja.gov.pl 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl