Bezpieczne wakacje w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje w powiecie sokólskim

Data publikacji 11.07.2012

W związku z okresem wakacyjnym sokólscy policjanci prowadzą cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach działań "Bezpieczne Wakacje 2012", aby utrwalić wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w tym okresie.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci sokólskiej komendy wspólnie z pracownikami miejscowego Sanepidu i Strażą Pożarną w ciągu minionego tygodnia odwiedzali szkoły na terenie powiatu. Dzisiaj spotkali się z młodzieżą wypoczywającą na rekolekcjach oazowych na terenie szkoły w Sieruciowcach, w ubiegły piątek w Suchowoli. Rozmawiali z dziećmi i młodzieżą jak podczas beztroskich zabaw bezpiecznie spędzić czas wolny od zajęć szkolnych. Przypomnieli młodym ludziom jak właściwie korzystać z placu zabaw oraz kąpielisk, jeździć na rowerze i rolkach. Jednocześnie udzielano wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. Szczególną uwagę prelegenci zwracali na bezpieczeństwo dzieci przy pracach polowych i gospodarskich, bowiem o tej porze roku dochodzi do największej liczby wypadków w gospodarstwach rolnych. Wśród nich nie brakuje ofiar z udziałem najmłodszych. Policjanci i strażacy uczyli również jak w razie potrzeby udzielać pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu służbowego będącego na wyposażeniu Policji i Straży Pożarnej. Tego typu spotkania są skierowane nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do ich opiekunów prawnych. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w prelekcjach rozdano odblaski.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl