Bezpieczne wakacje 2012 - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje 2012

Data publikacji 18.07.2012

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz ze Strażą Graniczną oraz ratownikiem WOPR–u odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. W ramach działań „Bezpieczne wakacje” przypominają o bezpiecznych zasadach wypoczynku.

Wczoraj sokólscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Szudziałowie oraz ratownikiem WOPR-u odwiedzili dzieci wypoczywające na półkoloniach w Wierzchlesiu. W pierwszej części spotkania policjanci omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Przypomnieli również jak prawidłowo poruszać się po drodze oraz przestrzegali przed spotkaniem z obcą osobą, bezpańskim psem oraz o niebezpieczeństwach związanych z pracami polowymi w gospodarstwie. Następnie strażnicy graniczni opowiadali o zasadach obowiązujących w strefie nadgranicznej, przestrzegali przed przypadkowym przekroczeniem tzw. „zielonej granicy”. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psa tropiącego, który wspiera codzienną pracę strażników patrolujących pas graniczny. Dobrych rad udzielił także uczestnikom ratownik wodny, który apelował o rozwagę podczas zabaw i kąpieli w jeziorze, o zakazie kąpieli w miejscach niedozwolonych i konsekwencjach z tego wynikających. Mundurowi wspólnie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy. Wizyta zakończyła się prezentacją sprzętu oraz pojazdów będących na wyposażeniu Policji i Straży Granicznej. Dzieci chętnie przymierzały kamizelki kuloodporne, hełmy oraz inne elementy wyposażenia używanego przez funkcjonariuszy. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl