"Wakacje w mieście" z sokólską Policją - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Wakacje w mieście" z sokólską Policją

Data publikacji 26.07.2012

Wakacje w mieście”. Taką nazwę mają półkolonie, w których uczestniczy czterdzieścioro dzieci z Sokółki. Jest to już piąta edycja takiej formy wypoczynku, która na stałe zagościła w harmonogramie pracy sokólskich policjantów.


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Sokółce oraz Urzędem Miejskim w Sokółce po raz piąty zorganizowała wypoczynek dla dzieci w wieku 7 – 12 lat, które pozostały w mieście. Zajęcia rozpoczęły się w dniu dzisiejszym i zakończą 8 sierpnia. W trakcie dwóch tygodni dzieci poprzez zabawę poznają specyfikę pracy służb mundurowych, a także zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dziś dzieci spotkały się z funkcjonariuszami sokólskiej Policji. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali psa służbowego oraz wyposażenie policjanta, które to każdy z uczestników mógł przymierzyć. Dalszy harmonogram zajęć przewiduje odwiedziny sokólskiej Straży Pożarnej, wycieczki i zabawy plenerowe między innymi "wakacje z detektywem", zajęcia sportowe oraz pokaz zwierząt egzotycznych.

Poprzez zabawę edukacyjną dzieci będą się uczyć i utrwalać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl