Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O tym jak pijany 37-latek, podróżując skradzionym rowerem do aresztu trafił!

Data publikacji 20.08.2012

Policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę, który na kradzionym rowerze, mając aktualny zakaz kierowania tego typu pojazdami przewoził rzeczy ukradzione w jednym z domów.  „Trefne” fanty próbował sprzedać… bratu okradzionego! Trafił do policyjnego aresztu.

Dyżurny sokólskiej policji otrzymał wczoraj telefoniczne zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z domów w miejscowości Słójka. Z relacji właścicieli posesji wynikało, że w trakcie minionego weekendu nieznany sprawca ukradł z ich obejścia rower górski, wiertarkę, przedłużacze, rozmaite kable oraz inne drobne przedmioty, których łączną wartość oszacowali na kwotę około 1200 złotych. Natychmiast na poszukiwania ruszyli powiadomieni o zdarzeniu policjanci. Sprawców kradzieży poszukiwała także rodzina, którą o swoim nieszczęściu powiadomili pokrzywdzeni. Jeszcze tego samego dnia alarmujący sygnał w tej sprawie wpłynął z sąsiedniej miejscowości od brata pokrzywdzonego. Bowiem mężczyzna ten zauważył jakiegoś mężczyznę przemierzającego okolicę na rowerze brata i to w dodatku z naręczem przewodów. Zagadnięty o przewożony ładunek rowerzysta – nieświadomy kim jest przypadkowy klient - natychmiast zaoferował swojemu rozmówcy atrakcyjną sprzedaż kabli. Policjanci natychmiast zareagowali na ten sygnał i zatrzymali podejrzanego. Okazało się że podróżujący skradzionym jednośladem mężczyzna to pijany 37-latek, którego badanie trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu. Dodatkowe dalsze sprawdzenia wykazały, że ma on również aktualny orzeczony przez sąd zakaz kierowania rowerami. Ponadto na posesji, gdzie zamieszkiwał policjanci odnaleźli pozostałe przedmioty ukradzione z domu w Słójce. Zatrzymany 37-latek trafił do policyjnego aresztu, a za popełnione czyny czeka go teraz odpowiedzialność przed sądem. Wyjaśniający okoliczności zdarzenia sokólscy policjanci sprawdzają również, czy zatrzymany nie ma na sumieniu również innych podobnych wyczynów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl