Apel o pomoc - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apel o pomoc

Data publikacji 31.08.2012


Zwracamy się z prośbą do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji oraz do wszystkich osób dobrego serca o POMOC dla naszego kolegi mł. asp. Andrzeja Chilimoniuka z KPP w Hajnówce. U naszego kolegi, męża i ojca 4-letniej córeczki zdiagnozowano zespół mielodysplastyczny. Na chwilę obecną jedyną możliwością powrotu do zdrowia i służby jest przeszczep szpiku kostnego.

Dlatego zwracamy się z prośbą, w imieniu swoim i najbliższej rodziny Andrzeja, o rejestrowanie się w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jako dawcy szpiku.

Zakwalifikowanie osoby jako dawcy szpiku odbywa się poprzez pobranie 4 ml krwi potrzebnej do badań. Gdy okaże się, że możemy być dawcą i nasz bliźniak genetyczny potrzebuje szpiku, wtedy pobierany jest on z krwi komórki macierzystej lub czasami z talerza kości biodrowej (a nie jak to jest uznawane powszechnie z rdzenia kręgowego). Zabieg odbywa sie pod znieczuleniem ogólnym. Jedyną dolegliwością może być odczuwalny ból przez kilka dni, taki jak przy stłuczeniach.

TWÓJ POŚWIĘCONY CZAS I BEZINTERESOWNA POMOC MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO RATOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO

Z wyrazami szacunku i podziękowaniem za pomoc:

rodzina mł. asp. Andrzeja Chilimoniuka oraz

funkcjonariusze i pracownicy cywilni

Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce