Inauguracja roku szkolnego "Bezpieczna droga do szkoły/domu" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja roku szkolnego "Bezpieczna droga do szkoły/domu"

Data publikacji 03.09.2012

Zaczęły się ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły - do domu”. Sokólscy policjanci również biorą w nich udział. Rozpoczęli je udziałem w inauguracjach roku szkolnego w szkołach powiatu sokólskiego.

Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny, a sokólska Policja rozpoczęła działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze spotkali się z najmłodszymi na inauguracjach roku szkolnego, gdzie odczytali m.in. apel I Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.


W nowym roku szkolnym a w szczególności w najbliższych miesiącach, sokólscy policjanci będą rozmawiać z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz ich rodzicami na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i domu. To jeden z elementów oddziaływania profilaktycznego. Natomiast policjanci z "drogówki" będą szczególną uwagą otaczać rejony szkół, kontrolować autobusy szkolne dowożące dzieci na zajęcia oraz sposób przewożenia najmłodszych przez rodziców. Jednocześnie zwracamy się z apelem do kierowców, aby zachowali szczególne środki ostrożności i zdjęli nogę z gazu, szczególnie w rejonach szkół. Nadmierna prędkość w połączeniu z nieprzewidywalnymi reakcjami dzieci może być tragiczna w skutkach.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl