Najlepszy podlaski policjant ruchu drogowego 2012 - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy podlaski policjant ruchu drogowego 2012

Data publikacji 07.09.2012

Finał wojewódzki XXV edycji konkursu policjant ruchu drogowego roku 2012 zakończony. Startowali w nim funkcjonariusze z całego Podlasia. Najlepsi okazali się policjanci z Suwałki, Sokółki i Wysokiego Mazowieckiego. Finał ogólnopolski odbędzie się jeszcze w tym miesiącu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Wczoraj zakończył się finał wojewódzki XXV edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2012”. Do zawodów stanęli policjanci drogówki wyłonieni ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych. W sumie rywalizowało 15 zawodników. W ramach konkursu zmierzyli się oni w czterech konkurencjach. Pierwszą był test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń i wybranych przepisów służbowych. Kolejne to kierowanie ruchem na największym białostockim skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Piłsudskiego. Zmagania zakończyła jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem po specjalnie przygotowanym torze.

Wszyscy funkcjonariusze biorący udział w konkursie otrzymali upominki oraz podziękowania od przedstawicieli władz samorządowych poszczególnych powiatów. Trzech najlepszych policjantów ruchu drogowego naszego województwa otrzymało z rąk I Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nagrody oraz pamiątkowe puchary. Nagrodzeni zostali również zwycięzcy poszczególnych konkurencji turnieju.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce –   mł.asp. Milewski Karol z KMP w Suwałkach

II miejsce – mł.asp. Cichowlas Andrzej z KPP w Sokółce

III miejsce – mł.asp. Grodzki Tomasz z KPP Wysokiem Mazowieckiem

Najlepszy podlaski policjant ruchu drogowego w Policji pracuje od 14 lat, z czego od 11 w „drogówce”. mł.asp. Milewski Karol  jest żonaty. Ma jedno dziecko. Na co dzień interesuje się sportem i motoryzacją. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Suwalsko – Mazurskiej w Suwałkach.

Obydwaj triumfatorzy podlaskiej edycji konkursu będą reprezentowali nasze województwo w finale ogólnokrajowym, który odbędzie się jeszcze w tym miesiącu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

- źródło informacji www.podlaska.policja.gov.pl

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl