„Bezpieczna droga do szkoły/domu” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły/domu” w powiecie sokólskim

Data publikacji 11.10.2012

Od początku września sokólscy policjanci spotykają się z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych, nauczycielami oraz rodzicami z powiatu sokólskiego. Wszystko to w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu”.

Od początku września w spotkaniach z sokólskimi policjantami uczestniczyło już ponad 900 osób z terenu całego powiatu sokólskiego w tym uczniowie, rodzice oraz kadra pedagogiczna. W ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” mundurowi przekazują najmłodszym wiedzę na temat bezpiecznego zachowania podczas pokonywania codziennej trasy szkoła-dom. Wykorzystując gry i zabawy utrwalają u dzieci nawyki i postawy sprzyjające unikaniu zagrożeń. Na koniec spotkania mali uczestnicy dostają odblaski, zakupione przez lokalne samorządy. Dowiadują się do czego służą i dlaczego powinny je nosić w widocznym miejscu. Dorosłym biorącym udział w spotkaniach, funkcjonariusze przypominają o tym, żeby nie przewozić autem zbyt wielu osób, szczególnie gdy są to dzieci, które należy przewozić w fotelikach z zapiętym pasem bezpieczeństwa. To dzięki dorosłym, którzy zachowują bezpieczne postawy dzieci są bezpieczniejsze.

Działania te prowadzone są przez funkcjonariuszy przez cały rok szkolny ze szczególnym uwzględnieniem miesiąców września i października.