Działania na rzecz bezpieczeństwa na krajowej 19 - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania na rzecz bezpieczeństwa na krajowej 19

Data publikacji 12.11.2012

Opady śniegu, minusowe temperatury, wcześnie zapadający zmrok, to tylko niektóre czynniki zewnętrzne wpływające na powstawanie w okresie zimowym znacznych utrudnień w ruchu drogowym.

Z dotychczasowych sygnałów społecznych napływających do Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wynika, że z największymi trudnościami w tym okresie borykają się kierowcy samochodów osobowych podróżujących na drodze krajowej nr 19 relacji Sokółka – Kuźnica, mieszkańcy Kuźnicy oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości. Dotyczą one przede wszystkim łamania przepisów ruchu drogowego przez oczekujących w kolejce kierowców. Tego typu zachowania, w połączeniu z zimowymi, niekorzystnymi warunkami drogowymi powodują szereg zagrożeń dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego i mieszkańców pobliskich miejscowości.

 W związku z tym od 16 listopada 2012 roku sokólska Policja wspólnie z innymi służbami zaangażowanymi w zapewnienie bezpieczeństwa na drodze krajowej K-19 podejmie wzmożone dodatkowe działania. Będą one zmierzać do podniesienia bezpieczeństwa i zminimalizowania zagrożeń w ruchu drogowym na tym odcinku trasy. Polegać one będą głównie na niezwłocznym reagowaniu na wszelkie niezgodne z prawem zachowania uczestników ruchu oraz biorąc pod uwagę infrastrukturę drogową tego odcinka trasy, na utrzymaniu jednej kolejki pojazdów ciężarowych i osobnej kolejki samochodów osobowych udających się na Drogowe Przejście Graniczne w Kuźnicy.

W działaniach tych Policję wesprze Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Ruchu Drogowego oraz Służba Celna.