„Nie bądźmy obojętni” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie bądźmy obojętni” w powiecie sokólskim

Data publikacji 10.12.2012

Sokólscy policjanci w miniony weekend interweniowali wobec pięciu osób narażonych na wychłodzenie organizmu. Dzięki informacjom przekazanym przez przypadkowe osoby i szybkiemu działaniu mundurowych nie doszło do tragedii.

W miniony weekend sokólscy policjanci interweniowali wobec pięciu osób, które były narażone na zamarzniecie. Pierwszą z nich był 47-letni mężczyzna, który leżał bez butów w okolicy baraków stojących przy remontowanej drodze Janów-Korycin. Pracujący tam robotnik powiadomił o całej sytuacji policjantów i przeniósł wyziębionego 47-latka do ciepłego pomieszczenia. Gdy na miejscu zjawili się mundurowi okazało się, że zziębnięty mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu i jest agresywny. W związku z tym został on przewieziony do izby wytrzeźwień. Natomiast po północy dyżurny dąbrowskiej Policji skierował patrol do starszego mężczyzny, który chodził po centrum miasta i najprawdopodobniej zagubił się. Mundurowi ustalili, że jest to 75-letni mieszkaniec jednej z wsi znajdujących się kilka kilometrów od centrum Dąbrowy Białostockiej. Mężczyzna został odwieziony do domu. Ponadto w sobotę po godzinie 14.00 funkcjonariusze przewieźli do rodzinnych domów 61-latka oraz jego 35-letniego kolegę, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu leżeli przed jednym ze sklepów w centrum Sokółki. Ostatnią osobą, wobec której interweniowali policjanci była młoda kobieta, która najprawdopodobniej zasłabła i siedziała na murku przy ulicy Nowodzielskiej w Kuźnicy. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce natychmiast umieścili ją w radiowozie, aby mogła się ogrzać do czasu przyjazdu karetki. Następnie kobieta trafiła do szpitala. Wszystkie te osoby zawdzięczają swoje zdrowie, a nawet życie przypadkowym osobom, które widząc niebezpieczną sytuację przekazały sygnał policjantom i udzieliły pierwszej pomocy potrzebującym.

Sokólscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący osób potrzebujących pomocy jest bardzo ważny i może ocalić zdrowie lub nawet uratować czyjeś życie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji