Groźna kolizja na krajowej „ósemce” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja na krajowej „ósemce”

Data publikacji 14.12.2012

W wyniku zderzenia dwóch pojazdów trzy osoby trafiły do szpitala. Do kolizji doszło na krajowej „ósemce” w miejscowości Kumiała.

Wczoraj, około godziny 16.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce został powiadomiony o groźnym zdarzeniu drogowym na drodze nr 8, w miejscowości Kumiała. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący ciągnikiem siodłowym marki Daf z naczepą, 47-letni obywatel Białorusi jadąc w stronę Białegostoku nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka mercedesem z lawetą przewożącą drugie auto. Na szczęście nikt z uczestników nie doznał poważnych obrażeń ciała. Kierowca mercedesa, 27-letni obywatel Litwy wraz z dwoma pasażerami ze stłuczeniami głowy oraz kończyn dolnych trafili do szpitala. Po opatrzeniu ran zostali zwolnieni. Kierowca ciągnika Daf został ukarany mandatem karnym. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl