Uratowani przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przed wychłodzeniem

Data publikacji 27.12.2012

Dzięki informacjom przekazanym przez czujnych obywateli oraz natychmiastowej interwencji sokólskich policjantów pięciu mężczyzn zostało uratowanych od wychłodzenia organizmu.

W minione świąteczne dni sokólscy policjanci pięciokrotnie interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu. We wtorkowe popołudnie funkcjonariusze zostali powiadomieni, że w Sokółce przy ulicy Zabrodzie leży mężczyzna. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali leżącego 22-latka, którego przekazali pod opiekę rodzinie. Kolejne zgłoszenie dotarło do dyżurnego około godziny 19. Tym razem na ulicy 1-go Maja leżał mężczyzna, z którym był utrudniony kontakt. 36-latek, bez stałego adresu zamieszkania noc bezpiecznie spędził w budynku komendy. Po godzinie 20 mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie z informacją, że na ulicy Sikorskiego na jednej z klatek schodowych leży człowiek. Na miejscu okazało się, że to 32-latek. Dzięki policjantom trafił do domu, gdzie został przekazany rodzinie. W środę służbę poranną  mundurowi rozpoczęli od przewiezienia do miejsca zamieszkania 19-latka, po tym jak cały mokry leżał na ulicy Gęsiej w Sokółce. Około godziny 9 dyżurnego Policji powiadomiono o mężczyźnie, który leży na poboczu drogi - między Boguszami a Szyndzielem. Na miejscu mundurowi zastali 57-latka, który miał trudności z utrzymaniem równowagi. W związku z tym, że nie było możliwości przekazania go rodzinie trafił do policyjnego aresztu. Wszyscy, którym pomogli sokólscy policjanci znajdowali się pod wpływem alkoholu.

 

Podlascy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców naszego województwa „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie.

Ponadto na terenie Białegostoku trwa także akcja Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku „Zimowy Ratownik”. W jej ramach można anonimowo całodobowo zadzwonić na numer telefonu „Zimowego Ratownika”85 670 27 37 lub na numer alarmowy Policji 997 (z telefonu komórkowego 112) lub 986 – Straż Miejska w Białymstoku. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania osoby potrzebującej pomocy może uratować ją przed wyziębieniem.

Wykaz PUW w Białymstoku placówek zapewniających miejsca noclegowe - w załączniku 

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl