Podsumowanie sylwestrowej nocy w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie sylwestrowej nocy w powiecie sokólskim

Data publikacji 02.01.2013

Sylwester i pierwsze godziny Nowego Roku upłynęły na terenie powiatu sokólskiego umiarkowanie spokojnie. Sokólscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami nadejścia Nowego Roku, nie było również zdarzeń związanych z nieostrożnym odpalaniem fajerwerków. Najpoważniejszym zdarzeniem w ruchu drogowym był wypadek, w którym zginęła osoba piesza.

W ostatni dzień roku i sylwestrową noc mundurowi 15 razy interweniowali na wezwania mieszkańców powiatu. Uratowali mężczyznę narażonego na wychłodzenie organizmu. Na terenie powiatu sokolskiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych, jednak nie obyło się bez tragicznego zdarzenia drogowego.

Przed godziną 19.00 w sylwestrowy poniedziałek doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego, na wysokości kolonii Grabowo w gminie Dąbrowa Białostocka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 26-letni kierowca renault potrącił idącego niewłaściwą stroną drogi 68-letniego mężczyznę. Pieszy zginął na miejscu. Kierowca był trzeźwy.

Zaraz po północy policjanci interweniowali wobec osoby narażonej na wychłodzenie organizmu. Zostali powiadomieni, że w Sokółce przy Placu Kościuszki, na ławce leży nieprzytomny mężczyzna. Z leżącym 58-latkiem utrudniony był kontakt. Wyczuwalna była też silna woń alkoholu. W związku z tym, że nie było możliwości przekazania go rodzinie, mężczyzna po zbadaniu przez ekipę pogotowia trzeźwiał w policyjnym areszcie.

Natomiast wczoraj po godzinie 5.00 na drodze Kraśniany - Sokolany doszło do kolizji drogowej, w wyniku której jeden z pasażerów z ogólnymi stłuczeniami głowy trafiła do szpitala. Sokólscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który najprawdopodobniej spowodował kolizję. 22-latek, kierowca golfa na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącą nexią. Kierowca golfa miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sokólscy policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności obu zdarzeń drogowych.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl