Bezpieczne ferie w Różanymstoku - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie w Różanymstoku

Data publikacji 18.01.2013

Nadchodzące ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży. Policjanci z Sokółki przypominają o podstawowych zasadach, dzięki którym będzie to okres spędzony wesoło i bezpiecznie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą ze szkół na terenie całego powiatu. Wczoraj spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Różanymstoku. W trakcie prelekcji mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpiecznej zabawy w domu i na podwórku w czasie zimowego wypoczynku. Dzieci powtórzyły z mundurowymi podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, m.in.o tym gdzie można zjeżdżać na sankach, jeździć na łyżwach, oraz że obcych nie należy wpuszczać do domu, a przez ulicę trzeba przechodzić w wyznaczonych miejscach. Gimnazjalistom mundurowi przypomnieli również o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, w tym również jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą bądź sprawcą czynu zabronionego.

 

Sokólscy policjanci będą również spotykać się z dziećmi i młodzieżą w trakcie ferii, wszędzie tam gdzie będzie zimowy wypoczynek. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z funkcjonariuszami Policji prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sokółce pod numerami telefonów /85/7110321, /85/7110204, /85/7110211 lub pod adresem e-mail:komendant.kpp@sokolka.bk.policja.gov.pl.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji