Sokólscy policjańci najmłodszym - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjańci najmłodszym

Data publikacji 15.02.2013

Policjanci z Sokółki realizując cykl spotkań na temat bezpieczeństwa, także "w sieci" oraz odpowiedzialności prawnej spotkają się z dziećmi oraz młodzieżą gimnazjalną. Wszystko po to, by przypomnieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, a nastolatkom uświadomić konsekwencje zachowań niezgodnych z prawem.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce po raz kolejny spotkali się z młodzieżą gimnazjalną, tym razem z Publicznego Gimnazjum w Suchowoli. Tematem spotkań była przede wszystkim "cyberprzemoc" oraz odpowiedzialność prawna nieletnich. Funkcjonariusze wyjaśnili uczniom, że coraz więcej młodych ludzi korzysta z internetu a niestety wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się też skala zagrożeń internetowych, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Korzystając z czatów, komunikatorów i portali społecznościowych uczniowie zawierają też nowe znajomości – co również może stanowić poważne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. W trakcie spotkania wyjaśniono młodzieży, między innymi, kim jest nieletni, co to jest czyn karalny i demoralizacja, uświadamiając jednocześnie, że ukończenie trzynastego roku życia wiąże się z odpowiedzialnością za wykroczenia i przestępstwa. W bieżącym tygodniu mundurowi spotkali się także z młodzieżą z Gimnazjum w Szudziałowie oraz Korycinie. W środę natomiast mundurowi wraz z pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Sokółce odwiedzili najmłodszych w Przedszkolu Nr 3 w Sokółce w ramach działań "Jestem bezpiecznym przedszkolakiem", przestrzegając dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi na co dzień i wskazując właściwe reakcje oraz zachowania w sytuacji zagrożenia.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl