Sokólscy policjanci z wizytą u „Chochlików” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci z wizytą u „Chochlików”

Data publikacji 27.02.2013

Sokólscy policjanci w ramach akcji "Bezpieczny przedszkolak" kolejny raz spotkali się z przedszkolakami z grupy "Chochliki".

Wczoraj w Przedszkolu nr 3 w Sokółce starszaki z grupy "Chochliki"  radośnie przywitały odwiedzającą je policjantkę z Komendy Powiatowej policji w Sokółce.  Kolejne spotkanie z przedszkolakami odbyło się pod nazwą "Mój przyjaciel w mundurze". Najmłodsi dowiedzieli się jakimi  mundurami dysponują policjanci i kiedy je zakładają, mogli przymierzyć czapkę i obejrzeć odznakę policyjną. Pomogły młodemu funkcjonariuszowi wybrać rzeczy potrzebne na służbę. Po tych zajęciach dzieci już wiedzą dlaczego policjanci noszą różne mundury oraz jaki sprzęt wykorzystują w codziennej służbie. Na koniec wszyscy razem przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na podwórku. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał kolorowanki z numerami alarmowymi oraz samochodami służb pomocowych.

Takie zajęcia przybliżają najmłodszym pracę policjanta oraz uświadamiają, że zawsze w trudnych sytuacjach mogą prosić o pomoc służby mundurowe.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji