Potrącenie pieszego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego

Data publikacji 04.03.2013

38-letni kierowca passata potrącił pieszego idącego drogą. 45-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Sokólscy policjanci ustalają jakie były przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W piątek, około godziny 20.00 dyżurnego sokólskiej Policji powiadomiono o potrąceniu pieszego na drodze K-19, w rejonie wsi Popławce. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca volkswagena najprawdopodobniej wykonując manewr omijania potrącił mężczyznę idącego lewym pasem drogi. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń nogi, klatki piersiowej oraz głowy. Sprawdzono stan trzeźwości mężczyzn uczestniczących w zdarzeniu - kierujący passatem obywatel Białorusi był trzeźwy, natomiast pieszy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Sokólscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

Sokólscy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg, kierowców i pieszych, o bezpieczne i przewidywalne dla innych zachowanie w obrębie pasa drogowego. Poruszający się pojazdami mechanicznymi powinni przede wszystkim pamiętać o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze. Przypominamy również pieszym i rowerzystom, zwłaszcza tym, którzy podróżują po zmierzchu nieoświetlonymi drogami o konieczności wyposażenia się w elementy odblaskowe i właściwe oświetlenie. Takie wyposażenie daje znacznie większą szansę kierowcom samochodów wcześniejszego dostrzeżenia w ciemnościach pieszego lub rowerzysty. Daje też więcej czasu na podjęcie właściwego manewru, a w konsekwencji na uniknięcie tragedii.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji