Zapraszamy na kolejny majowy Marsz Zebry - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na kolejny majowy Marsz Zebry

Data publikacji 29.04.2013

16 maja 2013 roku na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpocznie się kolejny Marsz Zebry. Będzie wesoło i odblaskowo, a przede wszystkim tak, aby dzieci się uczyły i zapamiętali dorośli...

O godzinie 8.30 wszystkich chętnych zapraszamy na plac przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. To właśnie stamtąd o godzinie 9:00 wyruszy „Marsz Zebry” i przejdzie ulicami: Branickiego, Świętojańską, Mickiewicza – z powrotem na plac przed Teatrem Dramatycznym, gdzie odbędzie się festyn z szeregiem atrakcji oraz wspólnym przesłaniem o bezpieczne drogi.

Tam między innymi:

· wręczymy podziękowania lokalnym władzom za dotychczasową dbałość w obszarze bezpieczeństwa;

·  odczytamy petycję do wszystkich dorosłych – zgromadzonych na imprezie;

·  podsumujemy konkurs na odblaskową modę – ogłosimy zwycięzców i wręczymy nagrody;

· zaprezentujemy sprzęt będący na wyposażeniu służb mundurowych i ratunkowych;

· umożliwimy oddanie krwi dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych;

· poczęstujemy wszystkich olbrzymim tortem – oczywiście z wizerunkiem zebry.

Uczestnicy Marszu!

 

Bądźcie SYMBOLICZNI!

WEŹCIE ze sobą ODBLASKI i BALONY!

 

UBIERZCIE SIĘ na BIAŁO – CZARNO!

PRZYNIEŚCIE ze sobą CHARAKTERYSTYCZNE BIAŁO - CZARNE GADŻETY!

 

Dla chętnych proponujemy udział w KONKURSIE na ODBLASKOWĄ MODĘ! Grupie ZWYCIĘZCÓW zapewniamy ATRAKCYJNĄ NAGRODĘ W POSTACI DWUDNIOWEJ WYCIECZKI DO WARSZAWY w dniach 25–26 października 2013 roku POŁĄCZONEJ Z KONCERTEM NA TORWARZE!!!               

Regulamin K O N K U R S U

 

1.  Konkurs adresowany jest do uczniów podlaskich szkół podstawowych (grupa do 35 osób).

2.  Polega na przygotowaniu pokazu mody odblaskowej, połączonego z prezentacją obejmującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym (trwającą do 10 minut). Przebranie grupy winno byćw kolorystyce biało – czarnej z dowolnymi elementami odblaskowymi.

3. Szkoły  zainteresowane udziałem w konkursie do dnia 13 maja 2013 roku przesyłają na adres Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji (15-950 Białystok, ul. Sienkiewicza 65) - z dopiskiem: „MARSZ ZEBRY” nagrany na płycie DVD materiał promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym, który będzie zawierał:

·  MATERIAŁ FILMOWY trwający maksymalnie do 10 minut (piosenka, taniec, prezentacja, animacja…);

·  kilka ZDJĘĆ grupy wraz z opiekunem.

Przygotowany w/w materiał powinien być zrobiony z wykorzystaniem charakterystycznych ubrań grupy w kolorystyce biało – czarnej wraz z elementami odblaskowymi oraz innymi symbolicznymi biało – czarnymi gadżetami przygotowanymi przez szkołę na „MARSZ ZEBRY”.

4.  Wszystkie zgłoszone do konkursu grupy uczestniczą w „MARSZU ZEBRY”. Dodatkowo z grupami mogą przyjechać inni uczniowie, nauczyciele, rodzice... chętni do wzięcia działu w przemarszu oraz we wspólnej zabawie (mile widziane będą u nich elementy przebrania w kolorystyce biało - czarnej, balony, a także symboliczne gadżety promujące przedmiotową imprezę (np.  transparenty, chorągiewki, tekturowe kwiaty na patykach – pomalowane w biało – czarne paski...).

5. Spośród nadesłanych prac Organizatorzy wyłonią jedną najlepiej przygotowaną grupę. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas mini - festynu kończącego „MARSZ ZEBRY” na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

6.  Decyzje Organizatorów są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.

7.  Zgłaszając się do konkursu - każdy uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie przez Organizatorów nadesłanych materiałów oraz przetwarzanie swoich danych osobowych i swojego wizerunku w lokalnych środkach masowego przekazu.

Przyjdźcie z przyjaciółmi oraz z całymi rodzinami!

To będzie COŚ wyjątkowego i nietuzinkowego!Wszystkim uczestnikom „MARSZU ZEBRY” gwarantujemy niezapomniane wrażenia i dobrą zabawę, a dla zwycięzców konkursu – wspaniałe nagrody!  

D l a c z e g o  Marsz Zebry?

Bo dwukolorowa, czarno - biała zebra, to znak rozpoznawalny na całym świecie.

Przejście dla pieszych nieodłącznie kojarzone też jest z bezpieczeństwem, a to właśnie o bezpieczeństwo w „Marszu Zebry” chodzi.

Wszystko w trosce o dzieci, których wciąż na polskich drogach ginie za dużo. „Marsz Zebry” to „Marsz po Edukację”.

W ten sposób chcemy uświadomić wszystkim jak ważna jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzieci mają prawo czuć się bezpieczne na podlaskich drogach, zaś ich rodzice winni być spokojni o ich bezpieczną drogę…

„Marsz Zebry” ma zwrócić uwagę na konieczność nasilenia oraz skoordynowania działań w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.  Poprzez „Marsz Zebry” chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców: lokalnych władz, przedstawicieli organizacji rządowych i samorządowych, dziennikarzy, fundacji i stowarzyszeń, kierowców, rodziców, nauczycieli oraz najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Chcemy zintegrować całą podlaską społeczność na rzecz zwiększenia świadomości oraz dbałości o bezpieczeństwo dzieci na drogach - bezpieczeństwo przyszłych pokoleń.

K u    P A M I Ę C I   w s z y s t k i c h!

 

Fotoreporterzy na bieżąco będą filmować i fotografować „Marsz Zebry”. Z materiału zdjęciowego zrobiony zostanie kalendarz, na którym umieścimy przesłanie „Marszu…”,  ażeby wszyscy pamiętali po co maszerowaliśmy...

Po bezpieczne drogi dla wszystkich dzieci!

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.podlaska.policja.gov.pl