„Na pasach chcę być bezpieczny” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Na pasach chcę być bezpieczny”

Data publikacji 29.04.2013

Sokólscy policjanci wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sokółce włączyli się w obchody Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym roku obchodzony jest on w dniach od 28 kwietnia do 6 maja.

Od wczoraj do 6 maja na całym świecie obchodzony jest Drugi Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. W tym roku tematem przewodnim obchodów jest „Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach”. Sokólscy policjanci wspólnie uczniami III klasy Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce postanowili przypomnieć o tym założeniu. Dziś około godziny 10.00 w Sokółce na ulicy Kryńskiej mundurowi spotkali się z uczniami. Wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i niosąc transparent z hasłem „Na pasach chcę być bezpieczny" przeszli przez przejście dla pieszych. W trakcie rozmowy ustalili, że sprawa bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię jest zależna od każdego uczestnika ruchu drogowego. Jeżeli piesi nie będą poruszać się w sposób niedozwolony w rejonie przejść, a kierowcy zastosują się do przepisów wynikających z Kodeksu Drogowego, to na pewno zmniejszy się ilość zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaskowe elementy oraz umówiły się z mundurowymi na kolejne spotkanie.

Zgodnie z art. 43 ust 1 i 2 Ustawy prawo o Ruchu Drogowym

Dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu”

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji