Zwolnij, tutaj dzieci idą do szkoły - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zwolnij, tutaj dzieci idą do szkoły

Data publikacji 07.05.2013

6 maja 2013 roku obchodzony jest Europejski Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce wspólnie z sokólskimi policjantami przemaszerowali przez skrzyżowania w rejonie szkoły przypominając o haśle przewodnim tegorocznych obchodów.

„Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach” pod takim hasłem obchodzony był Drugi Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. Dziś uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w towarzystwie sokólskich mundurowych przemaszerowali ze szkoły na skrzyżowania znajdujące się w rejonie ulicy Mickiewicza i Ściegiennego. Dzieci miały na sobie zielone element ubioru oraz własnoręcznie wykonane transparenty, które miały przypomnieć kierującym, że w dużej mierze to od nich zależy bezpieczeństwo najmłodszych w rejonach szkół. Także dzieci przypomniały sobie o wszystkich zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują je w trakcie przechodzenia przez jezdnię oraz w miejscach ruchu pojazdów. Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Panią policjantkę światełkami odblaskowymi, które obiecały przypiąć w widocznym miejscy.

Zgodnie z art. 43 ust 1 i 2 Ustawy prawo o Ruchu Drogowym „Dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu”

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji