Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji

Data publikacji 29.05.2013

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym, bezpieczeństwo w okresie letniego wypoczynku jest tematem przewodnim spotkań sokólskich policjantów z dziećmi i młodzieżą.
Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się z dziećmi w Przedszkolu Nr 3 w Sokółce. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w okresie letnich miesięcy. Mundurowi przypomnieli między innymi zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, podczas prac polowych czy kontaktu z osobą nieznajomą. Najmłodsi poznali również numery alarmowe do służb ratunkowych. W trakcie spotkania rozmawiali z dziećmi o głównych zasadach bezpiecznego poruszania się i przebywania w rejonie dróg w trakcie codziennej drogi do szkoły i domu. Najmłodszym uczestnikom ruchu policjańci wskazali elementarne zasady przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Z pewnością zapoznanie się z warunkami bezpiecznego poruszania się po drogach uchroni najmłodszych przed wieloma zagrożeniami. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl