Cyfryzacja telewizji – nie dajmy się oszukać - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cyfryzacja telewizji – nie dajmy się oszukać

Data publikacji 13.06.2013

Proces cyfryzacji telewizji naziemnej jest okazją do uaktywnienia się wielu oszustów, którzy wykorzystując różne metody próbują wyłudzić od ludzi pieniądze. Jedną z najbardziej narażonych na działania oszustów grup są ludzie starsi, samotnie mieszkający, którzy mogą stać się łatwym celem naciągaczy.

Do dnia 17 czerwca 2013 roku w województwie podlaskim ma zostać wyłączony analogowy sygnał telewizyjny. Wiąże się to z dostosowaniem odbiorników telewizyjnych starszego typu do odbioru sygnału cyfrowego poprzez odpowiedni dekoder bądź wymianą odbiornika na nowszy odbierający sygnał cyfrowy. W związku z tym sokólska policja apeluje, aby z rozwagą podchodzić do osób, które przychodząc do naszego domu, wykorzystując niewiedzę mieszkańców będą chciały sprzedać nieodpowiednie urządzenie, zrobić to po zawyżonej cenie lub wykorzystując naszą nieuwagę i okraść mieszkanie. Nieuczciwi sprzedawcy informują, że bez ich dekodera nie będziemy mieli dostępu do telewizji cyfrowej, bądź próbują wymusić podpisanie umowy, jako rzekomo najlepszego  lub wręcz jedynego sposobu na dalsze oglądanie programów.

Zwracamy się z prośba o przekazywanie wszelkich informacji o osobach, które w podejrzany sposób zachęcają do kupna dekodera pochodzącego z niewiadomego źródła. Nie dajmy się oszukać i natychmiast dzwońmy do najbliższej jednostki policji na numer 997 lub 112.

Szczegółowe informacje dotyczące procesu cyfryzacji można uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 007 788 lub na stronie  www.cyfryzacja.gov.pl.  Można tam uzyskać niezbędną pomoc w zakresie dostosowania swojego odbiornika telewizyjnego do odbioru naziemnego sygnału cyfrowego. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.