Trzy śmiertelne ofiary wypadku - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy śmiertelne ofiary wypadku

Data publikacji 15.07.2013

Trzy osoby zginęły w skutek wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Podbagny. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej.

W piątek około godziny 14.40 dyżurny Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej otrzymał zgłoszenie o zderzeniu czterech pojazdów w miejscowości Podbagny, gm.Dąbrowa Białostocka. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że na prostym odcinku drogi kierujący volkswagenem passatem, zbliżając się do wierzchołka wzniesienia w miejscu oznaczonym linią ciągłą rozpoczął wyprzedzanie dwóch jadących przed nim pojazdów. Wyprzedził bmw a następnie busa-mitsubishi. Najprawdopodobniej podczas wyprzedzania busa kierujący passatem zauważył nadjeżdżającego z przeciwka ciężarowego mercedesa. Chcąc uniknąć zderzenia zjechał na prawa stronę uderzając w lewy tylny narożnik wyprzedzanego mitsubishi, które zjechało do pobliskiego rowu. Passat odbił się od busa zjeżdżając na prawy pas wprost pod koła mercedesa. Siła zderzenia była tak duża, że rozerwała osobówkę na pół, uszkadzając dodatkowo bmw, które zjechało na pobocze. Z roztrzaskanego volkswagena wypadło na jezdnie dwóch mężczyzn, natomiast podróżująca z nimi kobieta została zakleszczona w tylnej części pojazdu, która wbiła się w kabinę mercedesa. W wyniku tego tragicznego zdarzenia na miejscu zginęły trzy osoby, dwóch mężczyzn w wieku 23 i 26-lat oraz 21-letnia kobieta, wszyscy byli mieszkańcami gminy Suchowola. 22-letni kierujący mercedesem z niegroźnymi, ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony. 25-letni kierujący bmw oraz 18-letni kierujący mitsubishi nie doznali żadnych obrażeń.  Teraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przyczyny zaistniałego zdarzenia, jak też  ustalają, kto siedział za kierownicą passata.

- źródło:www.podlaska.policja.gov.pl

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl