Bezpieczne wakacje w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje w Sokółce

Data publikacji 15.07.2013

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z Urzędem Miejskim zorganizowali "piknik z mundurem", w którym udział wzięły również inne służby działające na terenie gminy Sokółka. W ramach działań "Bezpieczne wakacje" funkcjonariusze przypominali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie letniego wypoczynku.

W minioną sobotę, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przy współpracy pracowników Urzędu Miejskiego w Sokółce zorganizowali na skwerze przy ulicy Piłsudskiego festyn pod nazwą „Piknik z mundurem”. Udział w tym przedsięwzięciu wzięli również funkcjonariusze sokólskiej Straży Pożarnej, Straży Granicznej w Kuźnicy, Straży Leśnej i Straży  Miejskiej. Celem tej akcji było przybliżenie mieszkańcom naszego miasta specyfiki pracy Policji oraz innych służb mundurowych. Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt oraz pojazdy, którymi posługują się w codziennej służbie. Dzieci chętnie przymierzały kamizelki, hełmy i kombinezony oraz inne elementy wyposażenia używanego przez funkcjonariuszy. Jedną z głównych atrakcji był pokaz kurtyny wodnej zaprezentowany przez sokólskich strażaków oraz pokaz psa służbowego Straży Granicznej. Zorganizowano również stoisko profilaktyczne Policji, gdzie przy współpracy wolontariuszki dzieci w formie zabawy mogły wziąć udział w konkursie z nagrodami, odpowiadając na proste pytania dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ponadto wielką atrakcją dla najmłodszych były gry i zabawy prowadzone przez zaproszonych animatorów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl