Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 29.07.2013

Sokólscy policjanci na drogach powiatu ujawnili siedem osób kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą w tej grupie okazał się 36-latek jadący rowerem, u którego badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy nietrzeźwi kierowcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend sokólscy policjanci na drogach powiatu ujawnili siedem osób kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwsza została zatrzymana w sobotni wieczór w Suchowoli. U jadącego rowerzysty, 36-latka badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w Dąbrowie policjanci udaremnili dalszą podróż 26-letniemu kierującemu golfem. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. W niedzielny poranek na ulicy Targowej w Sokółce został zatrzymany 46-letni kierowca daewoo, który w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil. Chwilę później mundurowi udaremnili jazdę 27-latkowi, który kierował seatem w Trofimówce, a wydychanym powietrzu miał ponad 1,8 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że seat nie posiada aktualnych badań technicznych. Kolejnym z zatrzymanych był 65-latek, który we wsi Bobrowniki jechał rowerem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jeszcze tego samego dnia, przed północą do kontroli drogowej w Dąbrowie została zatrzymana 22-latka kierująca astrą, która nie posiadała przy sobie wymaganych dokumentów. W jej przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Ostatni z ujawnionych nietrzeźwych kierujących to 47-letni rowerzysta, zatrzymany dzisiejszej nocy w Brzozowie z wynikiem 2,3 promila alkoholu. Wszystkie osoby za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą teraz przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl