Nastawniczy pijany – wagony wykolejone - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastawniczy pijany – wagony wykolejone

Data publikacji 14.08.2013

Z ciągniętego przez lokomotywę składu wykoleiły się trzy wagony. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości obsługi okazało się, że nastawniczy był pijany. Teraz dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają sokólscy policjanci.

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny sokólskiej Policji powiadomiony został przez dyspozytora ruchu kolejowego o trzech wykolejonych pustych wagonach. Do zdarzenia doszło w Sokółce około 100 metrów za przejazdem kolejowym na ulicy Kryńskiej, na torach prowadzących w kierunku Kuźnicy. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam ustalili, że wywróciły się ciągnięte przez lokomotywę trzy ostatnie tzw. węglarki. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Gdy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości osób z obsługi ruchu kolejowego, okazało się, że nastawniczy - odpowiedzialny za drogę przejazdu pociągu, jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u 43-latka ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz policjanci z Sokółki ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Zgodnie z kodeksem karnym - Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji