Nietrzeźwi na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 20.08.2013

Właściwa reakcja społeczna i szybki telefoniczny sygnał do policjantów pozwolił na zatrzymanie kierowcy tira, który jechał całą szerokością drogi krajowej nr 8 po wcześniejszym wypiciu alkoholu. Był to jeden z 5 nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych przez policjantów w miniony weekend na drogach powiatu sokólskiego.

W minioną sobotę przed godziną 20 do dyżurnego policji wpłynęło telefoniczne zgłoszenie, że „krajową ósemką” w kierunku Augustowa, całą szerokością drogi jedzie tir z naczepą na łotewskich numerach rejestracyjnych. Powiadomieni o tym funkcjonariusze w rejonie wsi Popiołówka zatrzymali do kontroli kierowcę dafa. Od 54-letniego obywatela Łotwy wyczuwalna była woń alkoholu oraz był z nim utrudniony kontakt słowny. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem. W związku z tym została mu pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu również prawo jazdy. Jego samochód odholowano na parking, zaś on został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

„Wpadło” w ręce mundurowych również czterech innych mężczyzn, którzy postanowili zasiąść za kierownicą po wcześniejszym wypiciu alkoholu. W sobotni poranek w Sokółce na Osiedlu Zielonym zatrzymano do kontroli kierowcę forda. 59-latek nie posiadł uprawnień do kierowania, a w wydychanym powietrzu miął prawie 0,7 promila alkoholu. Tego samego dnia przed godziną 21 w rejonie Zaśpicz ujawniono 49-latka podróżującego rowerem. Ten w wydychanym powietrzu miał 1,84 promila alkoholu. Takim samym wynikiem mógł „pochwalić się” 29-letni kierowca audi, którego skontrolowano 2 godziny później w Sokółce na Placu Kościuszki. Ostatnim ujawnionym w miniony weekend nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 51-latek, którego policjanci skontrolowali w niedzielny poranek w rejonie miejscowości Ostrów Północny. Kierowca astry w wydychanym powietrzu miał 0,39 promila alkoholu. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji