Bezpieczne powroty - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne powroty

Data publikacji 27.08.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w związku z kończącymi się wakacjami apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i bezpieczeństwa w trakcie powrotów do domów. Jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych zwracając szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy po drogach, trzeźwość osób siedzących za kierownicą, sposób przewożenia najmłodszych i stan techniczny pojazdów

    Ostatnie dni wakacji to powroty do domu z letniego odpoczynku, czasami bardzo długie i męczące. Aby nasza podróż była bezpieczna przygotujmy się do niej wcześniej. Zaplanujmy najlepszą trasę, uwzględniając odpowiedni czas, w którym znajdzie się miejsce na postoje i odpoczynek dla skupionego na drodze kierowcy. Planując postoje wybierajmy miejsca bezpieczne tj; stacje benzynowe, postoje, parkingi, unikajmy miejsc odludnych gdzie nie możemy liczyć na pomoc innych ludzi.
    Każdy kierujący musi mieć świadomość, że nawet najmniejsza wypita dawka alkoholu wpływa negatywnie na umiejętności prowadzenia pojazdu. Najlepiej więc zrezygnujmy z picia alkoholu już dzień wcześniej i wypocznijmy aby być skoncentrowanym na drodze. Sprawdźmy również czy po lekach przyjmowanych na co dzień możemy kierować pojazdami. Pamiętajmy, że dobre samopoczucie kierowcy to dużo bezpieczniejsza droga do domu.
    Wszyscy podróżni muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci poniżej 12 roku życia i niższe niż 150 cm dodatkowo powinny jechać w fotelikach lub na specjalnych podkładkach. Aby bagaże nie stały się przyczyną tragedii, rozmieśćmy je  równomiernie i zabezpieczmy przed swobodnym przemieszczaniem się. Rozrzucone po aucie byle jak nawet przy niewielkim hamowaniu mogą spowodować duże obrażenia dla nas samych, pasażerów lub zniszczyć samochód.
    Sposób w jaki kierujemy pojazdem jest niezwykle ważny. Takie składowe jak dozwolona prędkość, utrzymanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, skupienie uwagi na drodze pozwolą nam na szybką i skuteczną reakcję w razie zagrożenia. 
    Sokólska policja apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, życząc wszystkim bezpiecznych powrotów do domu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji