Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014 - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014

Data publikacji 03.09.2013

Wczoraj odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014. Uczestniczyli w niej także podlascy policjanci.

Wczoraj przed godziną 11.00 w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014. Po mszy świętej uczniowie i zaproszeni goście zebrali się w nowo wybudowanej hali sportowej. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych z sokólskich szkół oraz przemówieniach zaproszonych gości nowy obiekt został uroczyście przekazany do użytku. Wszyscy zgromadzeni życzyli najmłodszym bezpiecznego i przynoszącego dużo radości nowego roku szkolnego.

W obchodach rozpoczęcia nowego roku szkolnego uczestniczyli także policjanci z całego województwa. W wielu szkołach funkcjonariusze odczytali także apel I Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, podkreślając jednocześnie chęć współpracy z rodzicami, nauczycielami oraz uczniami szkół w zakresie dbania o bezpieczeństwo dzieci.

Szanowni Państwo!

Początek każdego roku szkolnego jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych planów, zamierzeń i oczekiwań zarówno ze strony rodziców, dzieci, jak i nauczycieli, ale jest przede wszystkim doskonałą okazją do tego, by rozpocząć ich urzeczywistnienie. Ja Drodzy Państwo stojąc na progu rozpoczynającego się dziś nowego roku szkolnego 2013/2014 chciałbym życzyć wszystkim, aby był on rokiem szkoły bezpiecznej i przyjaznej, a jednocześnie wymagającej oraz sprzyjającej tworzeniu klimatu współpracy, wzajemnego szacunku i dialogu.

Dlatego też zapraszam wszystkich rodziców do aktywnej i sympatycznej współpracy ze szkołą oraz wsparcia jej w tym trudnym i odpowiedzialnym procesie edukacji i wychowania młodego pokolenia. Zachęcam do podejmowania trudu oraz szeroko rozumianej odpowiedzialności - za Waszą szkołę oraz Wasze dzieci. Bądźcie drodzy Państwo partnerami - my również jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy z Wami.

Pamiętajmy, że wszystkie dzieci potrzebują dobrego przykładu oraz mądrych, świadomych, uczciwych i przyjaznych dorosłych. Takich, którzy pomogą stać się ludźmi odpowiedzialnymi, otwartymi na innych, potrafiącymi współdziałać i konstruktywnie rozwiązywać wszelkie konflikty.

Korzystając z okazji wszystkim pracownikom oświaty oraz zgromadzonym tu rodzicom i opiekunom życzę, by wyzwania i doświadczenia, jakie stoją przed Państwem w rozpoczynającym się roku szkolnym - przyniosły niekłamaną satysfakcję. Życzę pełnej realizacji zamierzeń i marzeń oraz tego, aby był to dla Was okres pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz licznych sukcesów we wszelkich działaniach.

Wam zaś, Drodzy Uczniowie życzę wspaniałych przyjaciół, wiele radości i uśmiechu na co dzień oraz zawsze bezpiecznej drogi do szkoły!

                                                                                              I Zastępca

                                                            Podlaskiego Komendanta Województwa Podlaskiego

                                                                                   mł. insp. Adam Petelski

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl