Afrykański pomór świń - policjanci przypominają o zakazie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Afrykański pomór świń - policjanci przypominają o zakazie

Data publikacji 27.09.2013

Podlascy policjanci, w związku z afrykańskim pomorem świń, przypominają o wydanym przez Wojewodę Podlaskiego zakazie handlu tymi zwierzętami. Nie zastosował się do niego 48-letni rolnik z gminy Drohiczyn. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz siemiatyccy mundurowi.

Wczoraj rano, kilka minut po godzinie 8.00, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach poinformowani zostali przez Powiatowego Lekarza Weterynarii o mężczyźnie oferującym do sprzedaży prosięta, nie stosującym się tym samym do wydanego przez Wojewodę Podlaskiego zakazu handlu tymi zwierzętami. Ze zgłoszenia wynikało, że 48-latek na miejskim targowisku chciał sprzedać 9 prosiąt. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam funkcjonariusze ustalili, że rolnik najprawdopodobniej nie wiedział o obowiązującym zakazie. Mężczyzna wraz ze zwierzętami wrócił do domu, a dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz siemiatyccy policjanci. Przypominają także, że Wojewoda Podlaski wydał Rozporządzenie nr 1/2013 z dnia 8 sierpnia 2013 r. w sprawie zarządzenia środków w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Białorusi i możliwości jego przeniesienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które zakazuje między innymi handlu takimi zwierzętami.

(więcej czytaj TU i TU)

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl


Załączniki: