„Nie bądźmy obojętni” - Reagujmy! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie bądźmy obojętni” - Reagujmy!

Data publikacji 28.10.2013

Sokólska policja zwraca się z apelem do mieszkańców Powiatu Sokólskiego o przekazywanie informacji dotyczących osób starszych, niezaradnych życiowo, nadużywających alkoholu i zamieszkujących samotnie. Dzięki szybkiej informacji o ludziach potrzebujących pomocy, przekazanej właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować takie osoby od zamarznięcia.

Okres jesienno-zimowy to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Sokólscy policjanci w tym czasie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Kontrolują między innymi pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe, szopki i piwnice. Składają również wizyty u osób w podeszłym wieku. Namawiają do korzystania z noclegowni, z pomocy rodziny oraz informują o innych możliwościach wsparcia jakie oferują instytucje pomocowe.

„Nie bądźmy obojętni” - Reagujmy!
800 444 989 - telefon do CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
- pod tym numerem telefonu, przez całą dobę można uzyskać informacje na temat czynnych noclegowni, ogrzewalni oraz miejsc gdzie można zjeść ciepły posiłek.

997 - Policja
998 - Straż Pożarna
999 - Pogotowie Ratunkowe

Wykaz placówek zapewniających miejsca noclegowe opublikowany przez Podlaski Urząd Wojewódzki - w załączniku


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji