Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 30.10.2013

Sokólscy policjanci na drogach powiatu ujawnili pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą w tej grupie okazał się 33-latek, u którego badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy nietrzeźwi kierowcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. 

W minioną dobę sokólscy policjanci na drogach powiatu ujawnili pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwsza została zatrzymana wczoraj przed godziną 16 w gminie Janów. U jadącego fordem 59-latka, badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Chwilę później na ulicy Targowej w Sokółce policjanci udaremnili dalszą podróż 70-letniemu kierującemu audi. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu. Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 21 w Sitawce został zatrzymany niechlubny rekordzista. Okazał się nim 33-letni kierowca hyundaia, mieszkaniec Janowa, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile. Po chwili mundurowi udaremnili jazdę 17-latkowi, który kierował peugeotem we wsi Jałówka, a wydychanym powietrzu miał ponad 0,6 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ostatnim z zatrzymanych był 23-latek, który dziś po godzinie 2 w Sokółce, na ulicy Białostockiej jechał audi. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Wszystkie osoby za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą teraz przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl