Policjanci dzieciom - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dzieciom

Data publikacji 26.11.2013

Policjanci z Sokółki spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Boguszach. Najmłodszym uczniom funkcjonariusze czytali książkę, a starszakom przypomnieli zasady bezpieczeństwa w Internecie.

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Boguszach odbyło się spotkanie w ramach programu „Czytające szkoły” pod hasłem „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Sokólscy policjanci aktywnie włączyli się w tę akcję. Zarówno osobom czytającym, jak i słuchającym sprawiało to ogromną radość. Dodatkowo mundurowi przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Najmłodsi doskonale wiedzieli gdzie, kiedy i na jakim świetle mogą przechodzić przez jezdnię oraz to, że podróżując samochodem muszą jechać w foteliku z zapiętym pasem bezpieczeństwa. Następnie odbyło się spotkanie z uczniami klas starszych dotyczące „Bezpieczeństwa w sieci”. Funkcjonariusze uczestnikom zajęć przypomnieli o szacunku należnym innym użytkownikom Internetu oraz o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać korzystając z sieci. Na koniec uczniowie zrobili bilans korzystania z Internetu i wskazali pozytywne i negatywne strony korzystania z niego.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl