Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 02.12.2013

Sokólscy policjanci na drogach powiatu ujawnili pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą w tej grupie okazał się 23-latek jadący mondeo, u którego badanie wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy nietrzeźwi kierowcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend sokólscy policjanci na drogach powiatu ujawnili pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwsza została zatrzymana w piątkowe popołudnie w Sokółce. U jadącego oplem, 40-latka badanie alkomatem wykazało prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy. Kilka godzin później w Krynkach policjanci udaremnili dalszą podróż 60-letniemu kierującemu passatem. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kolejnym z zatrzymanych w tej samej miejscowości był 46-latek, który jechał nissanem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, nie posiadając przy sobie wymaganych dokumentów w trakcie kontroli. Jeszcze tego samego dnia, przed godziną 22 do kontroli drogowej w Dąbrowie został zatrzymany 23-latek kierujący mondeo, który również nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. W jego przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ostatni z ujawnionych nietrzeźwych kierujących to 38-letni obcokrajowiec, kierowca dodga. Do kontroli zatrzymany  został w niedzielne przedpołudnie w miejscowości Zadworzany, a wydychanym powietrzu miał prawie 0,6 promila alkoholu. Wszystkie osoby za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą teraz przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl