Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach

Data publikacji 09.12.2013

Siedemnaście uszkodzonych samochodów to bilans kolizji drogowych minionego weekendu. Sokólscy policjanci apelują o szczególna ostrożność kierowców na drogach.

W miniony weekend sokólscy policjanci wyjeżdżali jedenaście razy do zdarzeń drogowych, do których doszło na drogach powiatu. Najpoważniej wyglądającym zdarzeniem była kolizja drogowa w pobliżu miejscowości Bogusze. W sobotę, po godzinie 12 dyżurny sokólskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Sokółka – Bogusze. Natychmiast na miejsce pojechali mundurowi gdzie ustalili, że kierujący toyotą, jadąc w kierunku Bogusz nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Na szczęście w zdarzeniach weekendowych nikt nie został ranny, a główną ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Apelujemy do kierowców!Pamiętajmy, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Przypominamy też o konieczności włączenia świateł mijania. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, również aby przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdzić stan techniczny naszego samochodu Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci.

Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Bardzo ważne dla tej grupy użytkowników dróg jest także noszenie elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze, a co za tym idzie bezpieczeństwo.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl