Nie bądźmy obojętni - reagujmy! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni - reagujmy!

Data publikacji 10.12.2013

Sokólska policjantka uratowała przed wychłodzeniem 75-letniego mieszkańca gminy Dąbrowa. Zagubionego i zziębniętego mężczyznę mundurowa odwiozła do miejsca zamieszkania.  

Wczoraj, przed godziną 10 sokólska policjantka przybyła na spotkanie profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Różanymstoku. Przed budynkiem szkoły zauważyła starszego mężczyznę, który sprawiał wrażenie zagubionego. Okazało się, że przeszedł kilka kilometrów po zakupy i nie potrafi odnaleźć drogi do domu. Ubrany był lekko, nieodpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Funkcjonariuszka na miejscu ustaliła, że jest to 75-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa. Zziębniętego mężczyznę policjantka odwiozła do miejsca zamieszkania.

Okres zimowy, zwłaszcza, gdy temperatury spadają poniżej zera to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.

Sokólscy policjanci ponownie apelują!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy w tego typu sytuacjach powiadamiając odpowiednie służby. W przypadku zauważenia osób narażonych na wychłodzenie organizmu, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 lub komórkowym 112, pogotowiu ratunkowemu - 999, straży miejskiej – 986.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl