Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim

Data publikacji 16.12.2013

Drogowy bilans minionego weekendu w powiecie sokólskim to wypadek, kolizja i trzech kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu. Przyczyny zdarzeń to niesprzyjająca aura, lecz przede wszystkim brak wyobraźni i nieodpowiedzialne zachowanie kierowców.

W minioną sobotę, tuż przed godziną 8.00 dyżurny sokólskiej policji poinformowany został o zdarzeniu drogowym na krajowej 19. Ze zgłoszenia wynikało, że do wypadku doszło na prostym odcinku trasy w rejonie miejscowości Podkamionka. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 33-latka jadąc volkswagenem najprawdopodobniej nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w tył stojącego przed nią i skręcającego w lewo opla. Na skutek wypadku 33-latka kierująca vento oraz 14-letnia pasażerka astry trafiły do szpitala. Okazało się, że nieletnia nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jakie były przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają teraz policjanci z Sokółki.

 Do kolizji drogowej doszło przed godziną 22.00 na terenie przejścia granicznego w Kuźnicy. Tam kierowca volkswagena, 47-letni obcokrajowiec na drodze jednokierunkowej, nieprawidłowo cofając uderzył w audi stojące w kolejce samochodów oczekujących na wyjazd z Polski. Policjanci sprawcę kolizji ukarali mandatem karnym.

Dodatkowo w miniony weekend na drogach powiatu ujawniono trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Pierwsza została zatrzymana w sobotę o godzinie 1.30 na ulicy Grodzieńskiej w Sokółce. U jadącego audi, 29-latka badanie alkomatem wykazało prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy. W niedzielę na terenie przejścia granicznego w Kuźnicy o godzinie 13.30 służby graniczne udaremniły dalszą jazdę 35-letniemu obcokrajowcowi, kierującemu specjalistyczną „równarką drogową”. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przekazany sokólskiej policji. Jeszcze tego samego dnia, tuż przed godziną 15.00 do kontroli drogowej na ulicy Mariańskiej w Sokółce został zatrzymany 51-latek kierujący golfem, który wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny ze względu na uszkodzenia przedniej szyby. Wszystkie osoby za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą teraz przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl