Policjanci kontrolują punkty sprzedaży wyrobów pirotechnicznych - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolują punkty sprzedaży wyrobów pirotechnicznych

Data publikacji 30.12.2013

Podlascy policjanci kontrolują na terenie województwa punkty sprzedaży wyrobów pirotechnicznych. Mundurowi sprawdzili już blisko 250 takich miejsc.

Zbliżający się Sylwester i Nowy Rok oraz związane z tym tradycyjne już huczne zabawy spowodowały znaczny wzrost zainteresowania mieszkańców województwa dostępnymi w handlu fajerwerkami. W trosce o bezpieczeństwo kupujących i osób, które będą używały tego typu środków w trakcie zabaw sylwestrowych, podlascy policjanci przeprowadzili na terenie województwa wzmożone kontrole punktów prowadzących sprzedaż wyrobów pirotechnicznych. W ramach tych działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim posiadane przez sprzedających wymagane pozwolenia oraz czy fajerwerki nie są sprzedawane niepełnoletnim. Funkcjonariusze skontrolowali już blisko 250 miejsc, w których odbywa się handel wyrobami pirotechnicznymi. Najwięcej, bo aż 78 zostało sprawdzonych na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Na szczęście, w żadnym z tych punktów funkcjonariusze nie stwierdzili przypadków naruszenia obowiązujących przepisów w zakresie obrotu wyrobami pirotechnicznymi. Takie działania są kontynuowane.

- źródło: www.podlaska.policja.gov.pl

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl