Podsumowanie sylwestrowej nocy w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie sylwestrowej nocy w powiecie sokólskim

Data publikacji 02.01.2014

Sylwester i pierwsze godziny Nowego Roku upłynęły na terenie powiatu sokólskiego umiarkowanie spokojnie. Sokólscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami nadejścia Nowego Roku, nie było również zdarzeń związanych z nieostrożnym odpalaniem fajerwerków. Nie obyło się jednak bez zdarzeń w ruchu drogowym.

W ostatni dzień roku i sylwestrową noc mundurowi 21 razy interweniowali na wezwania mieszkańców powiatu. Na terenie powiatu sokolskiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych, jednak nie obyło się bez zdarzeń drogowych.

Przed godziną 17.00 w sylwestrowy wtorek doszło do pierwszej kolizji drogowej. Policjanci z Suchowoli otrzymali zgłoszenie o stłuczce, do której doszło na ulicy 3-go maja. Tam na miejscu ustalili, że nieustalony pojazd najprawdopodobniej podczas manewru omijania uderzył w audi zaparkowane na jezdni. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kilka minut później w miejscowości Karpowicze doszło do kolejnej kolizji. Na miejscu mundurowi zauważyli pojazd, którego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Po chwili ustalili i zatrzymali kierującego fiatem. Okazał się nim 59–latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Najprawdopodobniej kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i swoją jazdę zakończył na barierze ochronnej przy rzece.

Natomiast wczoraj, o godzinie 7.35 miała miejsce kolizja drogowa na trasie Krynki - Sokółka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 30-letni kierowca forda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Okazało się, że 30-latek był pijany, a badanie alkomatem pokazało u niego ponad 1,8 promila alkoholu.

Obu mężczyznom zostały zatrzymane prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl