„Trzeźwy poranek” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” w powiecie sokólskim

Data publikacji 03.01.2014

Sokólscy policjanci przeprowadzili wczoraj akcję „Trzeźwy poranek”. W kilka godzin skontrolowali blisko 250 kierowców. Na szczęście okazało się, że większość z nich wykazała się odpowiedzialnością. Mundurowi zatrzymali tylko trzy osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Teraz zajmie się nimi sąd.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili pierwsze w 2014 roku działania „Trzeźwy poranek”. W kilku punktach powiatu mundurowi sprawdzali trzeźwość przejeżdżających kierujących. Podczas kilku godzin porannej akcji funkcjonariusze skontrolowali 243 kierowców. Większość z nich wykazała się odpowiedzialnością na drodze. Niestety znalazły się też trzy osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Pierwszą z nich był 34-letni kierowca fiata. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli tuż przed godziną 7.00 w Janowie na ulicy Białostockiej. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Miał prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kilkanaście minut później policjanci udaremnili dalszą jazdę 36-letniemu mieszkańcowi powiatu jadącemu chevroletem. Okazało się, że kierowca miał ponad 3,5 promila. Natomiast w przypadku trzeciego kierującego urządzenie pokazało ponad 1,3 promila. 50-latek podróżujący citroenem został zatrzymany do kontroli w miejscowości Bieniowce. Teraz cała trójka ze swojego postępowania tłumaczyć się będzie przed sądem.

Sokólscy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.


 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl