Nietrzeźwy weekend w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy weekend w powiecie sokólskim

Data publikacji 07.01.2014

Podczas minionego weekendu policjanci z Sokółki zatrzymali cztery osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Niechlubny rekordzista w tym gronie miał blisko 1,5 promila. Mundurowi apelują do kierujących o trzeźwość i rozwagę.

W miniony weekend sokólscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu cztery osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 54-letni kierowca volkswagena. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast pozostali skontrolowani kierujący mieli od 0,3 do ponad 1,2 promila. Wszystkim funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, a nieodpowiedzialnym postępowaniem mężczyzn zajmie się teraz sąd.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Kolejny raz apelują także o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl