Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie, „cyberprzemoc” i odpowiedzialność prawna nieletnich

Data publikacji 21.01.2014

Nadchodzące ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży. Policjanci z Sokółki przypominają o podstawowych zasadach, dzięki którym będzie to okres spędzony wesoło i bezpiecznie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą ze szkół na terenie całego powiatu. Wczoraj spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie. W trakcie prelekcji mundurowi rozmawiali z najmłodszymi dziećmi na temat zasad bezpiecznej zabawy w domu i na podwórku w czasie zimowego wypoczynku., W ramach działań „Gimnazjalisto - nie warto ryzykować” funkcjonariusze przypomnieli młodzieży o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz o tym, jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą bądź sprawcą czynu zabronionego. Policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa i zagrożeń, na jakie są narażone starsze i samotne osoby. Słuchacze dowiedzieli się między innymi o metodach, jakie wykorzystują sprawcy, by okraść często zbyt ufnych i łatwowiernych starszych ludzi. Korzystając z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka rozdali uczestnikom kalendarze z apelem do seniorów „Uwaga – nie dajmy się oszukać!” oraz odblaski i ulotki informacyjne.

Sokólscy policjanci będą również spotykać się z dziećmi i młodzieżą w trakcie ferii, wszędzie tam gdzie będzie zimowy wypoczynek. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z funkcjonariuszami Policji prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sokółce pod numerami telefonów /85/7110321, /85/7110204, /85/7110211 lub pod adresem e-mail: komendant.kpp@sokolka.bk.policja.gov.pl.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl