Sokólscy policjanci pomagają osobom zagrożonym wychłodzeniem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci pomagają osobom zagrożonym wychłodzeniem

Data publikacji 27.01.2014

Sokólscy policjanci, w ramach programu „Nie bądźmy obojętni”, pomagają osobom zagrożonym wychłodzeniem. Odwiedzają także osoby samotne i starsze oraz bezdomne, sprawdzając ich warunki bytowe.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w związku ze znacznym spadkiem temperatur realizują działania zmierzające do ujawniania i pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem. W ramach programu „Nie bądźmy obojętni” odwiedzają osoby samotne, schorowane, czy też niezaradne życiowo. W miniony weekend, podczas patroli policjanci w dwóch przypadkach takich sprawdzeń stwierdzili złe warunki mieszkalne oraz niską temperaturę panującą w domu, a ze względu na stan zdrowia dwie osoby trafiły do szpitala. Natomiast w niedzielę po południu dyżurny sokólskiej Policji został poinformowany o mężczyźnie, który idąc ulicą Mariańską pada na ziemię. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam policjanci znaleźli zziębniętego 58-latka, który ze względu na zły stan zdrowia miał trudności z chodzeniem. Mężczyzna został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Sokólscy policjanci ponownie apelują! Zgłaszajmy każdy przypadek zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie organizmu pod numer telefonu 997 lub komórkowy 112. Pamiętajmy, nasz jeden telefon może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl