„Krzyże Zasługi za Dzielność” sokólskim funkcjonariuszom - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Krzyże Zasługi za Dzielność” sokólskim funkcjonariuszom

Data publikacji 03.02.2014

Dwóch sokólskich policjantów w miniony piątek w Warszawie odebrało z rąk ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza prestiżowe „Krzyże Zasługi za Dzielność”.Odznaczenia przyznane zostały za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia i zdrowia. 

23 funkcjonariuszy policji i straży pożarnej odebrało z rąk ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „Krzyże Zasługi za Dzielność”.

 Jesteście solą tej formacji – powiedział minister, zwracając się do zebranych na sali funkcjonariuszy.

Odznaczenia przyznane zostały m. in. dwóm sokólskim policjantom za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia i zdrowia. Zaangażowaniem, hartem ducha i ogromną odwagą wykazali się: st. sierż. Piotr Grynczel i podkom. Janusz Sepko. Obaj funkcjonariusze w nocy patrolując ulice Sokółki podjęli interwencję w związku z pożarem domu mieszkalnego przy ul. Dąbrowskiego. Na miejscu, bez specjalistycznego sprzętu,  mimo szalejących płomieni wybili okno, przez które dostali się do środka.  Tam znaleźli 53-letnią kobietę, którą następnie wyprowadzili na zewnątrz. W trakcie podjętych działań policjanci zlokalizowali miejsce przebywania drugiej osoby, którą przy użyciu specjalistycznego sprzętu z płonącego mieszkania wydostali przybyli na miejsce strażacy. 

-Chcę Wam serdecznie podziękować w imieniu państwa, które ma ograniczone możliwości wyrażenia wdzięczności. Medal, wstążka, publiczne odznaczenie, uścisk dłoni – to bardzo niewiele. To symbol, rytuał, ale za nim stoi wdzięczność, która jest o wiele ważniejsza od tych medali. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję – powiedział minister spraw wewnętrznych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl