„Dzień Bezpiecznego Internetu 2014” w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień Bezpiecznego Internetu 2014” w Sokółce

Data publikacji 12.02.2014

Sokólscy policjanci odwiedzili licealistów z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu 2014”. Celem spotkań było omówienie zasad bezpiecznego poruszania się w sieci oraz zjawiska cyberprzemocy.

Wczoraj, w Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczegow Sokółce odbyły się spotkania uczniów klas I z sokólskimi policjantami. Wizyty miały na celu przedstawienie młodym ludziom zasad bezpiecznego poruszania się w sieci. Natomiast cyberprzemoc, to temat rozmów poświęconych problemowi zagrożeń płynących z Internetu. Mundurowi omówili zagadnienia prawne związane z tą tematyką. Przestrzegali także młodzież przed niebezpieczeństwami, na jakie narażeni są internauci np. korzystając z czatów, komunikatorów i portali społecznościowych, zawierając tam nowe znajomości. W spotkaniu udział wzięli również nauczyciele, którym funkcjonariusze tłumaczyli i instruowali, jak rozpoznawać takie zagrożenia oraz jak prawidłowo na nie reagować.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl